Betway Polska Opinia:

Betway Polska

Już wkrótce

Betway Polska opinia

Paweł (Pablo)

Paweł (Pablo)

Betway oficjalnie zawieszony!

Polska strona bukmachera kilka miesięcy temu i już została zawieszona. Decyzja zdziwiła wielu graczy. Większość się zgodzi, że produkt Betway na polskim rynku nie przypominał tego, dostępnego w innych krajach. Zdaje się jednak, że wszyscy czekaliśmy na rozwój sytuacji. Zawieszenie zakładów, to jednak nie to, czego oczekiwaliśmy. Bukmacher zapewnia, że wszystko to po to, by zacząć od nowa, z poprawioną stroną i ciekawszymi betami. Czy jednak tak się stanie?

Betway Polska plusy i minusy

 • Wysoki Boost Kursowy
 • Ciekawe sporty wirtualne
 • Esporty na wysokim poziomie
 • Niedopracowana strona
 • Brak aplikacji
 • Wąska oferta
Bonusy
7/10
Oferta zakładów
7/10
Aplikacja i wersja mobilna
0/10
Płatności
9/10
Kursy
7/10
Wsparcie Klienta
9/10
Krótkie info o bukmacherze
7/10

Betway na polskim rynku

W kwietniu 2023 uruchomiona została polska strona Betway. Start serwisu był długo wyczekiwany przez wszystkich. Pierwsze informacje o tym, że Betway będzie legalnie działać także w Polsce, pojawiły się pod koniec 2020 roku. Oficjalnie Betway poinformował o uzyskaniu polskiej licencji w 2021, ale na możliwość stawiania zakładów, trzeba było długo poczekać. Ewidentnie szefom Betway nie spieszyło się za specjalnie.

Przypomnijmy, że żeby legalnie działać w Polsce, zagraniczny bukmacher musi otrzymać zezwolenie w polskim Ministerstwie Finansów, słono za nie zapłacić, ale też spełnić szereg warunków. Więcej o tym przeczytacie w naszym podlinkowanym artykule.

Czy Betway jest legalny w Polsce?

Tak, ale... po zaledwie kilku miesiącach strona betway.pl została zawieszona. Narazie nie wiadomo na ile. Bukmacher otrzymał jednak zezwolenie Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.1.2021 Jest to licencja na obsługę zakładów bukmacherskich przez internet.

Właścicielem marki jest GM Gaming Limited, spółka z siedzibą przy 9 Empire Stadium Street, Gzira, GZR 1300, Malta, jest zarejestrowana w maltańskim rejestrze spółek pod numerem C43029, ale działa przez polskiego przedstawiciela, firmę Gaming in Poland Sp. z o.o. (ul. Zwycięska 20A/204 53-033 Wrocław).

Betway - pierwsze wrażenia

Zakłady w Betway stawiają miliony graczy na świecie. Uznawany jest za jednego z najlepszych bukmacherów. Czy to samo można powiedzieć o Betway Polska? Na razie niestety nie. Start serwisu to duże rozczarowanie dla wszystkich, którzy liczyli na to, że wprowadzi on ofertę, którą znamy z innych rynków, a przynajmniej zbliżoną.

Dodatkowo nawet nie wszystkie sekcje zostały poprawnie przetłumaczone więc często można natknąć się na kiepskie tłumaczenie lub całkowicie nieprzetłumaczone wyrazy. Trochę to słabo wygląda, biorąc pod uwagę ze mamy do czynienia z takim gigantem.

Co uważamy za największy błąd, to całkowitych brak bonusów powitalnych. Jak do tej pory możecie się zarejestrować, ale niestety bukmacher nie przewidział żadnej zachęty dla nowych graczy. Być może uznał, że wystarczy znana światowa marka, żeby przyciągnąć typerów. A przecież bonusy powitalne są jednym z elementów oferty bukmacherów.

Oferta zakładów bukmacherskim w Betway

Cieszy nas jednak fakt, że ciągle coś nowego się w ofercie zakładów w Betway pojawia. Zniknęły też pierwsze błędy, które nie pozwalały nawet założyć konta. Z drugiej strony naprawdę nas dziwi, że Betway zdecydował się wypuścić tak niedopracowany produkt. Jak do tej pory strona Betway jest bardzo ograniczona. Najszerszą ofertę znajdziemy w zakładach na piłkę nożną oraz esport i sporty wirtualne. Nacisk na dwa ostatni widać już na pierwszy rzut oka. Trzy główne działy z oferowanych przez Betway zakładów to:

 • Sport – oferta zakładów na tradycyjne dyscypliny
 • Wirtualne – symulowane gry komputerowe
 • Esport – oferta zakładów na sport elektroniczny
Screen shot strona startowa betway w polsce

Strona główna Betway Polska i trzy główne działy: sport, esport i sporty wirtualne.

Sport: piłka nożna, tenis, krykiet, rugby i inne.

Bez wątpienia największy nacisk jeśli chodzi o obszerność oferty w zakładach bukmacherskich, Betway stawia na piłkę nożną. I chociaż nie przypuszczamy, że to, co proponuje Betway obecnie jest już wszystkim, czego możemy się spodziewać, to już w tym momencie liczba rynku robi wrażenie. Trochę inaczej wygląda kwestia kursów, jak do tej pory zaobserwowaliśmy przeciętne kursy, gdzie zazwyczaj marża bukmachera wynosi conajmniej 5%. Nie jest to tragedia, ale nie ma narazie mowy o konkurowaniu z najlepszymi bukmacherami w tym zakresie, jak np. LV BET. Gracze w innych krajach nie uskarżają się także na wysokość kursów, która w większości wypadków jest zadowalająca. Poczekamy wiec na rozwój wypadków.

Bardzo atrakcyjnie na pozostałych rynkach, nie tylko europejskich zresztą, prezentuje się oferta zakładów na mecze siatkówki i koszykówki. Na bardzo szeroką liczbą spotkań można liczyć także w rozgrywkach tenisowych. Gracze mają możliwość obstawić kilkadziesiąt starć nie tylko na poziomie turniejów ATP i WTA, ale i Challengerów czy turniejów ITF.

Piłka nożna na stronie Betway

Sporty wirtualne

czyli mniej popularny element oferty bukmacherskiej w przypadku Betway ma się na całkiem dobrym poziomie, chociaż narazie również nie ma się nad czym zachwycać. mamy zaledwie kilka dyscyplin, Piłka nożna, charty, kolarstwo, sporty motorowe, wyścigi konne i żużel.

Sporty wirtualne w Betway Polska

Esport

Nie można też nie zauważyć jak szeroką ofertę Betway posiada na esporty. Jest bardzo prawdopodobne, że w Polsce Betway także będzie chciało zawalczyć o pozycję lidera. I jak narazie esporty mają najbardziej rozbudowane możliwości zakładów, ale wciąż nie jest to poziom, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Jak do tej pory mamy możliwość obstawiania:

 • League of Legends,
 • Dota 2,
 • CS:GO,
 • Valorantem,
 • Starcraftem
 • Rainbow Six.

W innych krajach Betway oferuje także specjalne bonusy na esporty, m.in. w Szwecji gracze mogą skorzystać z całkiem wysokich freebetów. W Polsce jak narazie bonusów brak. Dobrą ofertę na esport oferuje natomiast STS, także jeśli czekacie na dobre bonusy na esport, kliknijcie w link i sprawdźcie co STS ma do zaoferowania. Na Betway radzimy jeszcze poczekać.

Rejestracja w Betway

Na początku działania strony użytkownicy mieli duże kłopoty z rejestracją nowego konta. Linki pro po prostu nie działały. Ale Sytuacja jest już rozwiązana i bez problemów można sie na stronie Betway zarejestrować. Z jednym niestety zastrzeżeniem, zakładając konto teraz nie otrzymamy żadnych bonusów na start.

Sama rejestracja jest prosta. Wystarczy podać następujące dane:

 • Imię
 • Nazwisko
 • Adres mailowy
 • Numer telefonu
 • Obywatelstwo (domyślnie jest juz ustawione polskie, ale można to oczywiście zmienić)
 • Kraj urodzenia
 • Data urodzenia
 • Dane adresowe
 • Płeć
 • Oraz dane do logowanie, gdzie ustalamy swoją nazwę użytkownika i hasło.

Kolejnie wystarczy zaakceptować oświadczenia i zgody i kliknąć w przycisk Zarejestruj się.

Screenshot formularza macie poniżej:

Formularz rejestracyjny na stronie betway

Weryfikacja konta w Betway

Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich opcji, jakie oferuje Betway, w tym wypłaty wygranej, trzeba przejść przez proces pełnej weryfikacji, czyli potwierdzić tożsamość przesyłając bukmacherowi kopię dowodu osobistego. Jest to praktyka stosowana przez wszystkich bukmacherów online w Polsce. Polega ona najczęściej na tym, że Biuro Obsługi Klienta weryfikuje nowych graczy na podstawie przesłanego dowodu osobistego. Są też inne metody weryfikacji jak np. weryfikacja poprzez logowanie do konta.

Część bukmacherów, podobnie jak Betway, ma opcję korzystania konta bez dowodu, ale ma to swoje ograniczenia.

Bonusy powitalne w Betway

Zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Szwecji, ale także w innych krajach, które obsługuje Betway, oferta na bonusy powitalne przedstawia się bardzo ciekawie. I tu jest największe rozczarowanie z oferty Betway w Polsce, ponieważ do tej pory bukmacher nie udostępnił żadnych bonusów. Nie ma nawet takiego działu na jego stronie.

Betway bonus powitalny

Bonus powitalny Betway dla angielskich graczy, polscy gracze muszą niestety jeszcze poczekać.

Betway promocje

Z dostępnych promocji mamy jedynie:

 • Boost kursowy, dziwnie schowany w dziale z dostępnymi dyscyplinami do obstawiania, widocznymi na stronie głównej po lewej stronie.
 • Cashout live, czyli w trakcie trwania meczu, dostępny na aktywnym kuponie.

Tutaj również liczymy bardzo, że już wkrótce dział się rozbuduje, bo szczerze z taką ofertą Betway nie ma co liczyć na tłumy nowych graczy.

Promocyjne kursy w ofercie betway

Betway aplikacja mobilna

Brak aplikacji dla polskich graczy to kolejny duży minus Betway. Oczywiście zakładamy, że w najbliższym czasie aplikacja się pojawi. W końcu to podstawowe minimum dla polskich graczy.

Betway płatności

Betway wystartował z całkiem przyzwoitymi możliwościami płatności.

Wpłaty:

✅ Visa

✅ Maestro

✅ MasterCard

✅ Neteller lub Skrill

✅ PayPal

✅ Rapid Transfer

✅ standardowe przelewy

Wypłaty:

✅ Visa

✅ Maestro

✅ MasterCard

✅ PayPal

✅ standardowe przelewy

Betway pomoc

Jak narazie zapewnia pomoc w postaci czatu dla zalogowanych użytkowników. Oraz kontakt przez maila.

Betway FAQ czyli najczęściej zadawane pytania

Kiedy Betway zacznie działać w Polsce?

Bukmacher właśnie ruszył w Polsce i uruchomił zakłady bukmacherskie online poprzez stronę www.betway.pl. ale trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo jeszcze brak wszystkich funkcjonalności.

Czy Betway działa w Polsce legalnie?

Betway posiada licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych przez internet w Polsce od 2021 roku. Jednak dopiero w kwietniu 2023 bukmacher uruchomił legalna stronę z zakładami www.betway.pl.

Czy Betway ma aplikacje?

Obecnie nie ale we wszystkich krajach, w których działa Betway udostępnia aplikacje swoim graczom, więc nie spodziewamy się, że inaczej będzie w Polsce.

Zwłaszcza że aplikacja dostępna zarówno dla systemu iOS jak i Android to obecnie standard.

Czy Betway oferuje bonusy powitalne?

Niestety na razie brak jest bonusów dla nowych graczy. Mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Jak przedstawia się oferta Betway na zakłady piłkę nożną?

Oferta Betway na zakłady piłki nożnej jest bardzo ciekawa i zróżnicowana. Często możemy liczyć na wysokie kursy. Mamy do wyboru bardzo wiele rynków i zdarzeń, w tym także zakłady live w szerokim zakresie.

Betway podsumowanie

Betway z pewnością namiesza swoim pojawieniem się na rynku bukmacherskim. Czekamy na to z niecierpliwością. Ponieważ na razie możemy tylko domyślać się jak będzie wyglądać jego serwis, nasza recenzja oparta jest na przypuszczeniach i obserwacjach Betway z innych krajów. Nie mamy jeszcze możliwości zalogowania się do konta Betway ani skorzystania z jego oferty powitalnej. Ale najprawdopodobniej bukmacher niedługo wystartuje.

Jeśli chcielibyście skorzystać z oferty nowego bukmachera, klikając w link znajdziecie artykuł o nowych bukmacherach w Polsce 2023, a w nim listę najnowszych firm bukmacherskich, dostępnych na polskim rynku i działających legalnie.

Betway Polska opinia

Betway Polska zakłady sportowe

Już wkrótce