CZY FORTUNA TO LEGALNY BUKMACHER
Article

Czy Fortuna to legalny bukmacher?

25 marca 2022

Odpowiedź jest prosta: oczywiście! Fortuna to legalny bukmacher. Zarówno strona internetowa Fortuny jak i aplikacja mobilna to miejsce, gdzie można legalnie stawiać zakłady online.

Skąd wiadomo że Fortuna to legalny bukmacher?

Fortuna to legalny bukmacher. Po pierwsze legalni bukmacherzy w Polsce muszą posiadać polska licencje. Ale żeby ja otrzymać muszą spełniać szereg warunków.

Wybraliśmy te, które są dla nas najważniejsze, czyli takie, które dotyczą bezpieczeństwa pieniędzy i danych:

1
Fortuna działa na podstawie licencji przyznanej przez Ministerstwo Finansów.

Taką licencję otrzymać może tylko taka firma bukmacherska, która zapewnia maksymalne bezpieczeństwo danych i pieniędzy graczy.

✅ Numer licencji przyznanej Fortunie to SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565.

Numer ten znajduje się na oficjalnej stronie bukmachera, stąd też będzie wiadomo, że strona na której jesteście jest bezpieczna.

2
Fortuna zobowiązana jest do odprowadzania podatków w Polsce

Dzięki czemu gracze już nie muszą tego robić. Fortuna robi to za nich. To ważne, bo komu by się chciało dodatkowo wypełniać druki do Urzędu Skarbowego?

Podatek, który obowiązuje to:

💰 12% to podatek od wszystkich zakładów - odprowadza je bukmacher już w momencie zawierania zakładu - czyli stawka zakładu jest zawsze mniejsza od wpłaconej kwoty.

💰 10% to podatek od wygranych powyżej 2280 zł - również odprowadza je bukmacher. Dlatego wygrane, które otrzymujemy od bukmachera zawsze są już pomniejszone o podatek.

3
Fortuna posiada adres strony internetowej zawierający nazwę firmy na domenie .pl

Adres strony internetowej Fortuny to: www.efortuna.pl

Istotne jest też to, że strona prowadzona jest w języku polskim (choć ma też inne wersje językowe).

⚠️ Każdy inny adres strony z pewnością należy do nielegalnego bukmachera lub co gorzej firmę podszywająca się pod Fortunę. Te ostatnie najczęściej charakteryzują się topornym tłumaczeniem z Google Translatora

4
Fortuna posiada zabezpieczenia finansowe.

Dzięki czemu wiemy że firma nie zbankrutuje nagle a nasze depozyty są bezpieczne a wygrane - gwarantowane.

Wysokość kapitału zakładowego Fortuny to aż 2 376 000 zł!

5
Fortuna to sponsor wielu drużyn sportowych

Fortuna posiada tytuł sponsora tytularnego piłkarskiego :

⚽ Pucharu Polski

⚽ Pierwszej Ligi Piłkarskiej

Jest też sponsorem od lat m.in Legii Warszawa.

Trudno więc o lepszą rekomendację dla bukmachera niż współpraca z największymi klubami sportowymi czy wydarzeniami.

Numer licencji Fortuny

SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

Zakłady bukmacherskie w Fortunie są legalne

Wiele serwisów kusi dodatkowymi kodami promocyjnymi. Zanim jednak zaczniecie rejestrację, warto sprawdzić, czy strona internetowa, do której nas przekierowano, faktycznie należy do Fortuny.

Zawsze sprawdzamy polecane linki, więc wiemy, że jest to link bezpieczny. Dodatkowo w stopce strony znajdziecie zakładkę Legalny bukmacher, który potwierdzi, że jest to oficjalny serwis Fortuny.

Korzystając z linku poniżej zostaniecie przekieruje Was do oficjalnej strony bukmachera.

Fortuna - przydatne informacje

Czy strona Fortuna jest bezpieczna?

✅ Tak, Fortuna jest bezpieczna, zarówno strona internetowa, jak i aplikacja mobilna.

Jako legalny bukmacher jest zobowiązana prawem do bezpiecznego zbierania danych i mają zabronione udostępnianie ich komukolwiek. Wymagany przez bukmachera skan dowodu jest więc bezpieczny. Przypominamy, że udostępnić go musimy jest obowiązkowy w celu weryfikacji tożsamości oraz pełnoletności. Więcej przeczytasz na stronie Czy zakłady bukmacherskie są w Polsce legalne?

Czy Fortuna to znany bukmacher?

Fortuna jest jest zarówno jednym z najbardziej rozpoznawalnych jak i doświadczonych polskich bukmacherów. Należy do międzynarodowej grupy Fortuna Entertainment Group, która prowadzi działalność nie tylko w Polsce ale także w kilku innych krajach m.in. w Rumunii i na Słowacji. Z pewnością ma wielkie aspiracje. Jeśli spojrzymy na statystyki to do lidera rynku czyli STS trochę jej brakuje. Dlatego Fortuna robi naprawdę dużo żeby uatrakcyjnić swoja ofertę i poszerzyć udziały w rynku.

Czemu aplikacji Fortuny nie ma w Google Play?

Zgadza się, w Google Play nie znajdziemy aplikacji ani Fortuny ani żadnego innego bukmachera. Wynika to z faktu, że Google nie zezwala na umieszczanie w swoim sklepie aplikacji bukmacherskich. Zasada ta dotyczy Polski, ale podobne problemy mają też inne kraje. Nie oznacza to że aplikacja jest nielegalna. Spokojnie możemy ją ściągnąć ze strony bukmachera i bezpiecznie zainstalować na swoim telefonie.

Kłopotów ze znalezieniem aplikacji nie będą mieli natomiast użytkownicy iPhonów.

Co warto wiedzieć o bezpieczeństwie rejestracji w Fortunie?

Fortuna to legalny polski bukmacher, dlatego też jego zasady rejestracji każdego nowego gracza obwarowane są przepisami prawa.

Co to oznacza?

✅ Najważniejszym jest fakt, że każda osoba zakładająca konto u bukmachera musi być pełnoletnia. Jest to warunek bezwzględny.

✅ Należy przejść proces weryfikacji danych żeby udowodnić swoją tożsamość.

✅ Jednym z najważniejszych wymogów jest udostępnienie bukmacherowi skanu lub zdjęcia dowodu osobistego.

✅ Musimy także określić źródło dochodu